НовиниСветовен футболФутбол

Край на приказката за купата на Франция

Състезаващият се в четвърта дивизия на френския футбол Румий Вайер безспорно бе голямата изненада в тазгодишното издание на турнира за купата на Франция.

Скромният тим достигна до полуфиналите в надпреварата, където дори поведе на Монако, но в последствие бе разбит с 1:5. Така „монегаските“ ще си оспорват отличието с Пари Сен Жермен, който елиминира Монпелие след дузпи, на финала на „Стад дьо Франс“ на 19 май.

Сензационно Румий Вайер поведе чрез Алекси Пуже, но само 10 минути по-късно Артур Бозон вкара в собствената си врата и възстанови равенството. След това Монако наложи пълна доминация и отбеляза още четири попадения чрез Орелиен Чуамени, Висам Бен Йедер, Сеск Фабрегас и Александър Головин.

Монако ще търси шести триумф за купата в своята история, като за последно триумфира през 1991 г., а през 2010 г. отстъпи в решителния мач именно срещу ПСЖ, който е в серия от седем поредни финала в това състезание.