НовиниТенис

Кудерметова с двусетова победа в Санкт Петербург

Вероника Кудерметова се класира за четвъртфиналите на тенис турнира в Санкт Петербург. Световната номер 36 надделя с 2:1 сета над Камила Рахимова (5:7, 6:3, 6:7).

В първата част Кудерметова реализира три брейка, с един повече от съперничката си.

Във втория сет ролите се размениха. Рахимова взе сервиза на по-опитната рускиня при 4 на 3 гейма и след това на собствен сервиз успя да изравни резултата.

В третата решителна част, двете си размениха по един пробив и логично се стигна до тайбрек. В него Кудерметова изостана с 5 на 4 точки, но спечели следващите три разигравания, с което си осигури и победата. В следващия кръг нейна съперничка ще бъде осмата поставена Дария Касаткина.