НовиниСветовен футболФутбол

Лева изравни рекорд на Герд Мюлер

49 години стигат! Точно толкова се задържа рекордът на Герд Мюлер за най-много голове в рамките на един сезон в Бундеслигата. Тогава един от най-великите нападатели за всички времена се разписва 40 пъти в 34 срещи. Сега друга икона на Байерн (Мюнхен) – Роберт Левандовски също бе точен 40 пъти, но в 28 двубоя.

Когато поставя постижението си през 1972 г., Мюлер бележи на всеки 77 минути, а Лева праща топката в съперниковата врата веднъж на всеки 58 минути. Полската звезда се разписа 18 пъти в последните си 19 изяви в германското първенство. Във въпросната серия единственият тим, успял да опази Роберт, бе Херта (Берлин) на 5 февруари.

Гол №40 за Лева в Бундеслигата в тази кампания дойде от дузпа при 2:2 срещу Фрайбург като гост. Баварците на два пъти повеждаха, но опонентът им се пребори за престижно равенство. След попадението Левандовски вдигна екипа си и под него показа фланелка с лика на Мюлер и надпис „Завинаги Герд“. Той може да подобри рекорда следващата седмица, ако вкара в последния кръг срещу Аугсбург у дома.

Роберт Левандовски
Източник: Facebook

Байерн си гарантира девета поредна титла още преди седмица. Съставът на Ханзи Флик се разписа поне веднъж във всичките си гостувания в първенството този сезон. Грандът от Мюнхен записа и ново върхово постижение, тъй като неизменно бележи в последните си 34 визити в Бундеслигата.