БаскетболНовини

Левски Лукойл на финал

Рилски спортист и Левски Лукойл ще определят новия шампион на България по баскетбол за мъже. След като съставът от Самоков стигна до финала в първенството за първи път в своята история след 3:0 успеха над Академик (Пловдив), към него се присъединиха и „сините“. Съставът, воден от Константин Папазов спечели полуфиналната серия с Балкан (Ботевград) с 3:1 победи. В решителния четвърти двубой Левски Лукойл спечели като гост драматично със 103:101 точки.

А срещата можеше да завърши съвсем различно, защото в един момент Балкан водеше с 16 пункта, но постепенно загуби преднината си след много силно второ полувреме на „сините“.

Данило Тасич и Христо Захариев бяха най-резултатни за победата, съответно с 25 и 19 точки. За Балкан Божидар Аврамов завърши с 20 точки, а капитанът Димитър Димитров вкара 19.

Финалната серия между Левски Лукойл и Рилски спортист започва на 19 май в Самоков, а ден по-рано стартира и битката за бронзовите медали между Балкан и Академик в „Арена Ботевград“.