НовиниСветовен футбол

Ливърпул прегази Арсенал в Лондон и поглежда смело към завръщане в топ 4

Отборът на Ливърпул разби Арсенал с 3:0 в голямото дерби на 30-тия кръг във Висшата лига. Диого Жота откри резултата в 64-та минута. Четири минути Мохамед Салах реши всичко с втори гол. Крайното 3:0 беше оформено отново от Диго Жота в 82-та минута. Момчетата на Юрген Клоп направиха и важна крачка към завръщане в топ 4 на класирането.

Гостите от Мърсисайд започнаха активно двубоя и още в 11-та минута стигнаха до първия си шанс, но удар за глава на Роберто Фирмино мина встрани от вратата на Бернд Лено. Само 4 минути след това и Фабиньо опита късмета си от около 25 метра, но също не уцели рамката на вратата.

В 33-та минута дойде и първият шанс за Арсенал. След индивидуален пробив на Обамеянг по левия фланг, последва центрира на задната греда, където Пепе засече, но ударът му беше твърде слаб.

След почивката двата тима продължиха с тактическото надлъгване. В 52-та минута Мохамед Салах стреля от добра позиция, но Габриел успя да блокира удара. Последва отговор на Арсенал чрез удар на Седрик Соареш пробва удар, но Алисон улови с лекота.

Все пак в 64-а минута Ливърпул успя да материализара своето игрово преимущество.. След центриране на Трент Алекзандър-Арнолд, Диого Жота надскочи бранителите на Арсенал и преодоля Бернд Лено за 1:0.

Четири минути по-късно Мохамед Салах реши всичко с втори гол.

Класическата победа за „мърсисайдци“ беше оформена в 82-та минута. Мохамед Салах намери Садио Мане, а току преди сенегалецът да стреля Жота протегнат крак и отбеляза за 3:0.