НовиниСветовен футболФутбол

Ливърпул с нова грешна стъпка

Отборите на Ливърпул и Нюкасъл завършиха наравно – 1:1 в двубой от 33-тия кръг в Премиър лийг.

След първото полувреме “червените“ се прибраха на почивка с гол преднина, след като Мохамед Салах се разписа още в 4-та минута. Така египтянинът стана първият играч на Ливърпул, който отбелязва 20 или повече гола в три различни сезона във Висшата лига.Това беше възможно най-малкото с което се отърваха гостите след първите 45 минути.

Втората част протече по идентичен начин, но головата суша за „мърсисайдци“ продължи и те платиха скъпо за това. В добавеното време на срещата, Калъм Уилсън вкара топката във вратата на Алисон, но попадението бе отменено заради игра с ръка. Все пак в 96-та минута Уилок донесе точката за “свраките“.

Така Ливърпул пропусна възможността да заеме място в топ 4, като в момента е на 6-ата позиция с 54 точки. Нюкасъл заема 15-ото място с 36 пункта.