БГ ФутболНовиниФутбол

Локо (Пловдив) победи Лудогорец и развали празника на „орлите“

Шампионът на България Лудогорец допусна загуба с 1:2 от Локомотив (Пловдив) в мача помежду им от 28-ия кръг на Първа лига.

„Орлите“ вече си бяха осигурили титлата, а след края на мача получиха своя трофей. Бърнард Текпетей откри резултата в 15-ата минута, а само две по-късно Георги Минчев изравни. В 32-ата минута Димитър Илиев направи пълен обрат от дузпа.

Домакините завършиха срещата с двама души по-малко, след като червени картони получиха Елвис Ману в 61-ата и Каули Оливейра в 81-ата минута.

Въпреки загубата Лудогорец е първенец за десети пореден път в българскя елит. Един по един всички футболисти, треньори и част от ръководителите на „зелените“ получиха златните си медали, а впоследствие вдигнаха шампионската купа.