БГ ФутболНовиниФутбол

Локо (Пловдив) с грешна стъпка в борбата за второто място

Локомотив Пловдив и ЦСКА 1948 завършиха наравно 0:0 в отложен мач от 27-ия кръг на Първа Лига. Така „смърфовете“ пропуснаха да си осигурят сребърните медали и второто място в класирането.

В 13-ата минута на мача домакините получиха правото да изпълнят дузпа. Наказателният удар обаче бе изпуснат от капитана на „черно-белите“ Димитър Илиев. Малко по-късно гол на Георги Минчев с глава не беше зачетен. Нападателят засече центриране на Умарбаев, но главният съдия отмени попадението.

В средата на втората част гол на ЦСКА 1948 също не бе зачетен. Симеон Петров намери с дълго подаване Димитър Митков, нападателят свали с глава към свободния Ангел Бастунов, а халфът влезе в наказателното поле и вкара топката във вратата на Илко Пиргов. След преразглеждане на ситуацията с ВАР обаче се оказа се, че Бастунов е бил в положение на засада.

Така Локомотив има 60 точки и заема втората позиция във временното класиране, като има четири повече от третия ЦСКА, който е и с мач по-малко. ЦСКА 1948 е на пета позиция с 41 пункта.