БГ ФутболНовиниФутбол

Лудогорец и Царско село не се победиха

Лудогорец за втори път през този сезон не успя да победи Царско село. Двата тима завършиха наравно 1:1 в мач от 22-ия кръг на Първа лига.

Срещата се игра под непрестанния снеговалеж в полите на Витоша, като двата тима създадоха доста положения пред вратата на съперника.

В края на първата част Елвис Ману се разписа за Лудогорец, но попадението му не бе зачетено. Въпреки това гостите поведоха в резулата в 77-ата минута. Бърнард Текпетей получи топката в наказателното поле и веднага потърси Пиерос Сотириу, който от близко разстояние я прати в мрежата на Пласид.

Преднината на “орлите“обаче се задържа само 180 секунди след изравнително попадение на Кавдански, който засече отблизо с глава центриране от фаул. След равенството Лудогорец продължава да бъде на първата позиция във временното класиране с 52 точки. Царско село от своя страна е на осмо място с 25 пункта.