НовиниСветовен футболФутбол

Манчестър (Юнайтед) отстрани Милан, а Динамо (Загреб) шокира Тотнъм

Манчестър Юнайтед отстрани Милан и се класира за четвъртфиналите на Лига Европа, след като спечели реванша в Италия с 1:0 и продължи напред с общ резултат 2:1.

Вратарят на “червените дяволи“ Дийн Хендерсън направи добри спасявания през първата част. Изходът от големия сблъсък беше решен от Пол Погба. Френският полузащитник започна на пейката за “червените дяволи“, но Оле Гунар Солскяер го пусна в игра в началото на второто полувреме. Малко по-късно Погба се разписа във вратата на Донарума, възползвайки се от разбъркване в наказателното поле на домакините.

Шведският ветеран Златан Ибрахимович пък се появи в игра за Милан и беше близо до пападение, но не успя да се разпише. По този начин Манчстър Юнайтед успя да се класира напред.

Друг английски отбор Тотнъм обаче беше част от голямата изненада на вечерта. В Загреб тимът на Жозе Моуриньо допусна шокираща загуба. “Шпорите“ имаха аванс от два гола след първия мач, но в реванша допуснаха поражение с 3:0. Мислав Орши вкара два гола в редовното време, за да прати мача в продължение, а след това вкара решителното попадение в допълнителните 30 минути, за да може тимът на Динамо да се поздрави с невероятната победа и да с присъедини към Арсенал, Гранада, Рома, Славия Прага, Виляреал и Аякс в следващата фаза на турнира.