НовиниСветовен футболФутбол

Милан се добра до ценно равенство срещу Юнайтед на „Олд Трафорд“

Отборите на Манчестът Юнайтед и Милан завършиха наравно 1:1 в най-интересния осминафинален двубой от втория по сила европейски клубен турнир Лига Европа.

Още в 11-та минута Франк Кесие откри резултата за италиянския тим, но попадението му беше отменено за игра с ръка след разглеждането на ситуация с ВАР.

В 38-та Хари Магуайър направи уникален пропуск на празна врата след заучена ситуация от корнер.

Все пак „червените дяволи“ откриха резултата 5 минути след началото на втората част, когато перфектен извеждащ пас на Бруно Фернандеш хвана защитата на Милан неподготвена, а 18-годишният Амад Диало преодоля Донарума с прецизен изстрел с глава.

Четвърт час преди края Даниел Джеймс направи нов сериозен пропуск, след като не успя да засече точно прострелно центриране на Мейсън Грийнууд.

„Червените дяволи“ платиха висока цена за пропуските си, защото в добавеното време на мача Симон Кяер изравни резултата, с прецизен изстрел с глава след подаване от корнер.

Така Милан стигна до ценен гол на чужд терен преди реванша, който е след седмица на „Сан Сиро“.