БГ ФутболНовини

Монтана изпадна

Монтана се присъедини към Етър и загуби мястото си в Първа лига. Отборът, воден от Светлан Кондев, направи само 1:1 с Ботев (Враца) в дербито на Северозападна България от последния кръг и изпадна от елита.

Защитникът от Бенин Давид Кики откри головата си сметка за домакините в 34-ата минута, а малко след това македонецът Дориан Банунски донесе второ поредно равенство на Ботев, след това срещу Славия (1:1).

На състава от Враца му предстои бараж срещу Септември (София). А Локомотив (София) и Пирин (Благоевград) ще заместят Етър и Монтана в Първа лига.

„Виолетовите“ от Велико Търново напусна елита с победа. Етър надделя с 2:0 при визитата си на Славия. Тийнейджърът Кольо Станев се разписа в началото, а в 78-ата минута голмайсторът на отбора Преслав Боруков удвои, като бе точен в трети пореден двубой.