НовиниСветовен футболФутбол

Порто изхвърли Ювентус от Шампионската лига в луд мач

Порто изхвърли Ювентус от Шампионската след луд мач, в които имаше всичко. „Драконите“, които играха с човек по-малко от началото на втората част, се класират след общ резултат 4:4 след продължения и повече голове на чужд терен.

В първия двубой на „Ещадио до Драгао“ тимът на Сержио Консейсао спечели с 2:1. На „Ювентус Стейдиъм“ гостите вкараха първи чрез Сержио Оливейра от дузпа. През второто полувреме блесна звездата на Федерико Киеза, който обърна резултата до 2:1. Между двата му гола иранецът Тареми от Порто бе изгонен, заради втори жълт картон за разкарване на топката.

Драмата бе пълна в продълженията. Тогава Оливейра реализира второто си попадение след като вкара от свободен удар по земя под краката на Кристиано Роналдо. Адриен Рабио върна надеждите на Юве минута по-късно, но тимът отпадна за втора поредна година на осминафиналите в Шампионската лига.