НовиниСветовен футболФутбол

Португалия потрепери, но взе своето срещу Люксембург

Кристиано Роналдо вкара своя 103-и гол за Португалия, а „мореплавателите“ спечелиха с 3:1 визитата си на Люксембург в световна квалификация от група “А”. Мачът обаче не беше толкова лесен за португалците, защото домакините водеха в резултата с 1:0 почти до почивката.

Роденият в Лисабон Жерсон Родригеш реализира за 1:0 в полза на Люксембург след половин час игра, но в добавеното време на първата част Диого Жота изравни след асистенция на Педро Нето.

5 минути след почивката суперзвездата на Португалия Кристиано Роналдо донесе пълния обрат за иберийците със своето 103-то попадение с националната фланелка. Така 5-кратният носител на „Златната топка“ е само на 6 попадения от абсолютния рекорд за брой голове с национален отбор, който се държи от иранеца Али Даеи със 109 гола за Иран.

Кристиано Роналдо със своя 103-и гол с националната фланелка на Португалия

10 минути преди края на мача новият национал на “мореплавателите” Жоао Палиня оформи крайния резултат. Този успех идва няколко дни след драмата срещу Сърбия (2:2) в Белград, когато европейските шампиони бяха ощетени, след като късно попадение на нападателя на Ювентус не беше зачетено. С тази победа португалците се изравняват на върха на класирането със сърбите и по всичко изглежда, че борбата ще е само между тях.