НовиниСветовен футболФутбол

Рецитал на Барса срещу Сосиедад. Пореден рекорд на Меси

Барселона разби Реал Сосиедад с 6:1 като гост в дербито от 28-ия кръг на Ла Лига. Звездата на каталунците Лео Меси блесна с 2 гола и асистенция за успеха на „блаугранас“ и така счупи рекорда за най-много попадения в едно и също първенство, като вече има 467 гола на сметката си в Ла Лига.

Тон за разгрома на Барса даде Антоан Гизман в 37-та минута. Последваха две попадения на Сержиньо Дест, който удвои аванса на каталунците в 43-та минута след брилянтна асистенция на Меси, а в 53 направи резултата класически. Само 3 минути по-късно головата фиеста продължи с попадение на Лео Меси, в 71-та Осман Дембеле се разписа на 5:0. Андер Баренечея все пак вкара почетен гол за Сосиедад с мощен диагонален шут, но в последната минута на редовното време Меси отново бе точен, за да оформи крайния резултат.

Така Барса изпревари Реал Мадрид и се върна на второто място в класирането на 4 точки от лидера Атлетико. Реал Сосиедад остава пети.