НовиниСветовен футболФутбол

Сърбия и Португалия със зрелищно реми

Сърбия и Португалия завършиха наравно 2:2 в Белград в среща от квалификациите за Световното първенство в Катар в края на следващата година.

Гостите поведоха в резултата в 11-ата минута, когато Бернардо Силва центрира в наказателното поле на Сърбия, където Диого Жота бе изпуснат и с глава вкара топката във вратата на Марко Дмитрович. Португалците удвоиха преднината си след почти идентична ситуация, като отново футболистът на Ливърпул бе точен.

Домакините успяха да намалят пасива си в самото начало на второто полувреме. Александър Митрович отблизо с глава прати топката във вратата на Антони Лопеш. Резултатът бе изравнен в 60-ата минута, след като Сърбия организира контраатака, която бе завършена от Филип Костич. В добавеното време на срещата Кристиано Роналдо прати топката към опразнената врата, но Стефан Митрович притича и успя да изчисти. Това се оказа и най-дискусионното положение в мача, тъй като останаха съмнения дали топката премина голлинията с целия си обем.

След това равенство и двата отбора имат по 4 точки в групата.