ДругиНовини

Седем стотни лишиха Антъни Иванов от медал на ЕП

Антъни Иванов зае четвърто място във финала на 200 м бътерфлай на европейското първенство по плувни спортове в Будапеща. Родният талант измина дистанцията за 1:54.59 минути, с което постави нов национален рекорд. Това обаче не се оказа достатъчно, за да се окичи с медал от шампионата на Стария континент.

Иванов остана само на 7 стотни от третия в класирането Тамас Кендереси от Унгария. Златото отиде на сметката на световния рекордьор в дисциплината Кристоф Милак (1:51.10), а със сребро остана италианецът Федерико Бурдисо (1:54.28).

Антъни Иванов ще бъде един от представителите ни в плуването на олимпийските игри в Токио това лято. Останалите са Йосиф Миладинов, Калоян Левтеров и Любомир Епитропов.