БГ ФутболНовини

“Сини“ усмивки в края на сезона

Левски завърши на осмо място в Първа лига, като в последния кръг записа престижна победа над Черно море във Варна с 2:1. Големите герои на състава, воден от Живко Миланов, бяха Николай Михайлов и Валери Божинов.

Капитанът получи шанс да бъде под рамката на вратата едва за втори път през пролетта и направи няколко добри спасявания, а бившият нападател на Ювентус и Манчестър Сити заби победното попадение в 90-ата минута. По всичко изглежда, че това бе последна изява и за двамата с екипа на 26-кратните шампиони на България, защото договорите им изтичат, а предложение за нови от ръководството няма. На 24 май, навръх рождения ден на клуба, собственикът Наско Сираков обеща да говори публично за бъдещето на Левски, който е в тежко финансово състояние.

Валери Божинов и Николай Михайлов
Източник: Facebook

Иначе Черно море, който ще играе бараж за място в новия турнир Купата на конфедерациите срещу финалиста за купата Арда (Кърджали) на 30 май, поведе в 17-ата минута чрез бившия играч на Левски Васил Панайотов. Първоначално Файсел Касми нанесе удар, но Михайлов го изби, а топката попадна в краката на Панайотов, който от границата на наказателното поле осигури аванс на „моряците“.

В 69-ата минута влезлият като резерва Радослав Цонев изравни от пряк свободен удар, а в самия край друга резерва – Валери Божинов донесе успеха, след като засече с глава центриране на Здравко Димитров.

„Изпращаме доста труден сезон – коментира Живко Миланов, който води Левски в отсъствието на възстановяващия се от коронавирус Славиша Стоянович. – През цялата година беше мъка, както за нас, така и за нашите фенове. Надяваме се догодина да има светлина в тунела и Левски да изглежда по различен начин.“

„Трябва да коригираме някои неща за мача с Арда – призна Илиан Илиев, наставникът на Черно море. – Арда има предимство, че играе у дома, но не мисля, че има фаворит.“

Същевременно Ботев (Пловдив) постигна най-резултатната си победа в първенството от октомври 2017 г. насам. – 5:0 срещу Царско село. Единствено Атанас Илиев се разписа преди почивката, а след това последваха автогол на вратаря Михаил Иванов и попадения на Реда Рабеи, Еманюел Току и на резервата Салиф Сисе.