НовиниСветовен футболФутбол

Скандал спря Реал към върха, Зидан бесен

Обратите в битката за титлата в Ла Лига този сезон сякаш нямат край. Реал (Мадрид) не можа да се възползва в пълна степен от нулевото равенство между конкурентите Барселона и Атлетико и след 2:2 срещу Севиля, „кралете“ пропуснаха „златната възможност“ да излязат начело в класирането три кръга преди края. С този резултат съставът на Диего Симеоне остана фаворит за трофея, тъй като има два пункта повече от двата колоса на испанския футбол.

Крайното 2:2 на „Алфредо Ди Стефано“ фиксира Еден Азар в добавеното време, който успя да откупи част от вината си за поредния си слаб сезон, белязан от контузия и случката, когато се смя с бившите си съотборници от Челси, минути след като лондончани бяха елиминира „кралете“ на полуфиналите в Шампионска лига.

Най-важният момент в срещата, който вероятно ще прати титлата на „Уанда Метрополитано, обаче бе при резултат 1:1. Дотогава андалусийците бяха повели в 22-ата минута с гол на Фернандо, а преди това попадение на голмайстора на домакините Карим Бензема беше отменено заради засада след видеопреглед. Съставът на Зинедин Зидан изравни чак в 67-ата минута благодарение на Марко Асенсио, който тъкмо бе влязъл на терена на мястото на кавалера на „Златната топка“ Лука Модрич.

Две минути по-късно при една контраатака Бензема излезе сам срещу вратаря Ясин Буну и нападателят бе съборен в наказателното поле. Реферът отсъди дузпа. След консултация с ВАР обаче промени решението си, защото видя игра с ръка на Едер Милитао преди атаката. Така право на 11-метров наказателен удар получи Севиля. Зад топката застана бившият ас на Барселона Иван Ракитич и върна преднината на гостите.

В четвъртата минута на добавеното време Реал изравни. Тони Кроос стреля отдалеч и резервата Еден Азар фиксира 2:2. Попадението бе записано на сметката на белгиеца, въпреки че имаше съмнения за автогол на Диего Карлос.

След двубоя Зидан нападна съдията Хуан Мартинес Мунуера.

„Не разбрах нито едно решение на рефера – каза Зизу. – Ако имаше игра с ръка на Милитао, то същото се случи и с играч на Севиля. Не съм убеден в казаното от него. Никога не съм говорил за съдии, но сега съм бесен. Заслужавахме повече, защото през второто полувреме моят отбор беше страхотен. Ще се борим докрай.“

Така Севиля сложи край от серията си от четири поредни поражения в Ла Лига от Реал. Отдавна е ясно, че тимът на Хулен Лопетеги ще финишира четвърти в класирането.

„Без съмнение останахме с горчив вкус в устата – каза Лопетеги. – Много съжалявам за момчетата. След сезона, който направихме, да спечелим тук, щеше да е изключително. Горд съм от тяхната работа. Смятам, че направихме достатъчно за трите точки. За мен дузпата е чиста, защото така решиха реферите. Истината е, че не мога да кажа дали е имало игра с ръка или не.“