БГ ФутболНовиниФутбол

Славия дръпна в битката за спасението

Изключително важна победа записа Славия във втория кръг на карето, борещо се за оставане в елитната ни Първа лига. „Белите“ надделяха с 2:0 над Ботев (Враца). Един от големите таланти на столичани Калоян Кръстев откри резултата в 12-ата минута, засичайки топката с глава след центриране от пряк свободен удар, а в края се разписа и австралиецът Питър Макрилос.

Домакините можеха да запишат и по-изразителен успех, но малко след почивката Макрилос пропусна дузпа, а извършилият нарушението Чавдар Ивайлов бе изгонен с втори жълт картон, което обрече гостите да си тръгнат с празни ръце от София.

Монтана пък записа първи успех от 19 февруари насам – 1:0 срещу Етър. Единственото попадение падна в 64-ата минута, когато току що влезлият в игра 23-годишният Росен Кръстев заби първия си гол в елита.

Така в битката за спасението води съставът на Славия с 27 точки, следван от Ботев (Враца) с 25, Монтана с 24 и Етър с 22.

Следващите срещи са на 10 май (понеделник) – Ботев срещу Монтана и Етър срещу Славия.