БГ ФутболНовиниФутбол

Славия с важна победа над Ботев (Пловдив)

Отборът на “Славия“ постигна изключително ценен успех с 1:0 при гостуването си на “Ботев“ (Пловдив) в двубой от 24-тия кръг на родното първенство.

Единственото попадение в срещата отбеляза Ивайло Димитров в 14-ата минута. “Белите“ бяха по-добрия тим на терена и пропуснаха един куп положения пред вратата на Георги Аргилашки. Въпреки това домакините имаха претенции за дузпа в 75-ата минута, когато топката удари ръката на Георги Вълчев, но главният арбитър Волен Чинков не отсъди нарушение.

Въпреки победата най-старият столичен клуб остава в опасната зона, заемайки 11-та позиция, но в същото време е само на две точки от “канарчетата“, които с актив от 24 точки заемат 10-то място и сега рискуват да попаднат в последната четворка. “Славия“ има два директни сблъсъка с “Ботев“ (Враца) и “Етър“ в заключителните два кръга от редовния сезон, докато “жълто-черните“ гостуват на “Черно море“ и приемат “Лудогорец“ в последните два мача преди плейофите.