БГ ФутболНовини

Славия се спаси, Етър изпадна

Най-старият столичен клуб ще бъде част от футболния ни елит и през следващия сезон. Кръг преди края на плейофите Славия си гарантира оставането в Първа лига след равенство 1:1 при гостуването си във Враца на Ботев.

В средата на първата част съставът на Златомир Загорчич поведе след контраатака, благодарение на съобразителността на Радослав Кирилов, разписал се на празна врата. В самия край на първата част домакините възстановиха равенството, след като Дориан Бабунски с глава засече центриране от корнер.

Междувременно Етър стана първият отбор, който изпадна и на теория. Това стана факт, след като „виолетовите“ от Велико Търново отстъпиха у дома на Монтана с 1:2. Звездата на Етър Преслав Боруков даде преднина на обора още през първата част, но преди почивката Янко Ангелов от дузпа изравни, а в самия край гол на Николай Минков изхвърли състава на Александър Томаш от елита, но същевременно запази шансове на отбора си да оцелее.

В последния кръг Ботев ще води ожесточена битка с Монтана в дербито на Северозапада. Победителят ще играе бараж за място в групата със Септември (София), а загубилият ще изпадне във Втора лига.