БаскетболНовини

Страхотен обрат за Рилски спортист

Рилски спортист направи изключителен обрат през второто полувреме и победи за втори път Академик (Пловдив) в полуфиналната серия на Националната баскетболна лига за мъже. Този път съставът от Самоков се наложи с по-категоричното 105:86, въпреки отсъствието на две важни фигури – старши треньорът Людмил Хаджисотиров и капитанът Златин Георгиев.

Домакините наваксаха изоставане от 17 точки от първото полувреме. Още в третата част записаха отлична серия и поведоха с двуцифрена разлика, за да се поздравят с втори успех в своята „Арена Самоков“.

Нико Карвачо бе над всички с 21 точки и 14 борби. Със 17 точки се отличи Павлин Иванов, а 15 добави Брендън Браун.

Джахий Карсън бе най-резултатен за Академик с 18 точки, а 17 добави капитанът Васил Бачев.

Третият мач от серията е на 10 май (понеделник) от 19:00 часа в пловдивската зала „СИЛА“. В другия полуфинал Левски Лукойл поведе с 2:0 на Балкан след две домакински победи. Серията продължава на 8 май (събота) от 19:00 часа в Ботевград.