НовиниТенис

Страхотна Томова се класира на полуфиналите в Белград

Виктория Томова продължи великолепното си представяне на тенис турнира в Белград, записвайки втора победа в рамките на един ден. Българката първо сломи съпротивата на Лейла Фернандес, а впоследствие постигна нов престижен успех, който дойде над 220-та в света Река-Лука Яни – с 2:1 сета (6:1 2:6 7:5).

В първата част Томова се представи на много високо ниво и даде само един гейм на опонентката си. Вторият сет се разви напълно противоположно, унгарката наложи своето темпо и успя да реализира два брейка и заслужено достигна до паритет в резултата. Решителната част бе изпълнена с обрати, като втората ни ракета осъществи ключов пробив при 6 на 5 гейма и след втория си мачбол затвори срещата в своя полза.

В спор за място на финала българката ще се изправи срещу четвъртата в схемата Паула Бадоса. Представянето на Томова в Сърбия ще ѝ донесе ново рекордно класиране от понеделник и ще я направи първа ракета на България.