Тенис

Надал е на полуфинал в Рим

Световният номер 2 Рафаел Надал се класира за полуфиналите на турнира от сериите Мастърс в Рим, след като победи германеца Александър Зверев с 6-3, 6-4 в мач от четвъртфиналите на надпреварата.

Само преди седмица Зверев победи Надал на четвъртфиналите в Мадрид, но днес испанецът бе пределно мотивиран и не остави шансове на съперника си. Надал игра на много високо ниво във важните точки, като успя да отрази 9 от 10-те възможности за пробив, които се откриха пред съперника му, а в същото време стигна до три пробива от шест опита, за да запише чист успех след близо два часа игра.

По този начин Надал, който преследва своята десета титла във Вечния град, сложи край на серията си от три поредни загуби срещу Зверев, като вече води с 6-3 в сблъсъците между двамата.

На полуфиналите той ще се изправи срещу американеца Райли Опелка, който ще дебютира на тази фаза в турнири от сериите Мастърс след победа над аржентинеца Федерико Делбонис със 7-5, 7-6(2).