Тенис

Пиронкова отпадна на старта на квалификациите в Мадрид

Цветана Пиронкова отпадна в квалификациите на турнира от сериите „WTA 1000“ в Мадрид, след като загуби с 1:2 сета от водачката в схемата Анастасия Севастова. В отделните части латвийката надделя с 3:6, 6:4 и 6:3 за 2 часа игра.

Пиронкова започна мача с чист гейм на нула и проби подаването на Севастова във втория, след което защити собствения си сервис след 13 допълнителни разигравания и три спасени точки за рибрейк. Най-добрата българска тенисистка все пак допусна пробив в петия гейм, но го върна веднага за 5:3 и взе следващия си сервис, за да затвори сета при 6:3.

Севастова поведе в началото на втория сет, след което обаче мачът бе спрян за близо три часа заради дъжд в испанската столица. Това бе ключово за по-нататъчното развитие на срещата, защото след като играта беше подновена Пиронкова видимо бе загубила игрови ритъм, докатао Севастова повиши значително нивото си на игра. Тя направи три пробива във втория сет и така изравни резултата, а в решителната трета част Пиронкова изпусна пробив аванс при 3:2 гейма, след което два пъти поред изгуби своето подаване и Севастова затвори мача при 6:3.

Пиронкова заработи 2 точки и 2600 евро от силния турнир на червени кортове в Мадрид.