Тенис

Тийм обърна Иснър и за четвърти пореден път е на полуфинал в Мадрид

Доминик Тийм се класира за полуфиналите на турнирa от сериите Мастърс в Мадрид, след като обърна Джон Иснър и след 3-6, 6-3, 6-4 си осигури място сред последните четирима в испанската столица за четвърта поредна година.

Американският гигант стартира страхотно двубоя и поведе рано с пробив и не изпусна инициативата до края на първия сет, за да го затвори при 6:3.

Във втората част ролите се размениха и въпреки че Иснър имаше шансове да пробие австриеца в средата на сета, не съумя да го стори и на свой ред загуби подаването си и така Тийм изравни резултата след 6:3.

В заключителната трета част играта бе равностойна до деветия гейм, в който двукратният финалист в надпреварата Тийм нанесе своя удар и затвори мача при 6:4 след близо 2 часа игра. Така австриецът си гарантира четвърто поредно участие в полуфиналната фаза в испанската столица.

Съперник в спор за място на финала ще бъде победителят от двубоя между Рафаел Надал и Александър Зверев. Тийм отстъпи испанския Матадор във финала през 2017, а през 2018 бе надигран от Зверев – през 2019 австриецът загуби в полуфиналите от бъдещия шампион Новак Джокович.

Другият полуфинал тази година ще бъде определен от победителите в мачовете между Александър Бублик – Каспер Рууд и Матео Беретини – Кристиан Гарин.