БаскетболНовини

Тежък жребий за България на ЕвроБаскет 2022

Българският национален отбор по баскетбол попадна в тежка група за Европейското първенство, което ще се проведе между 1 и 18 септември догодина. Селекцията на Росен Барчовски ще бъде в група А заедно с отборите на Русия, Испания, Турция, Грузия и Белгия.

Първите четири отбора от всяка група продължават към осминафиналите, които ще се изиграят на 10 и 11 септември. Четвъртфиналните сблъсъци са планирани за 13 и 14 септември, полуфиналите на 16 септември, а първенството приключва с битката за медалите на 18 септември.

България заслужи мястото си сред 24-те страни финалисти на шампионата на Стария континент за първи път от 2011 година, след като завърши на трето място в група „Н“ на квалификациите.