НовиниСветовен футболФутбол

“Торино“ и “Ювентус“ със зрелищно равенство

“Торино“ и “Ювентус“ не излъчиха победител, завършвайки 2:2 в дербито на 29-ия кръг в Серия А.

В 13-ата минута „бианконерите“ поведоха. Алваро Мората получи подаване на добра позиция, но вместо да стреля реши да подаде на Киеза. Младият нападател овладя топката и с презицен удар в долния ляв ъгъл се разписа – 0:1.

„Биковете“ изравниха в 27-ата минута. Антонио Санабрия се възползва от отскочила топка в наказателното поле и с глава направи 1:1.

“Торино“ стартира отлично второто полувреме. Още в началните секунди Антонио Санабрия се възползва от груба грешка на Деян Кулушевски, след което напредна и с изстрел в близкия ъгъл за втори път преодоля Войчех Шчесни.

В 80-ата Роналдо вкара с глава за 2:2. Ситуацията бе разгледана с ВАР, тъй като имаше съмнения за засада, но се оказа, че такава няма и попадението бе зачетено.

По този начин “Ювентус“ не успя да се изкачи на третата позиция в Серия А и остава четвърти с актив от 56 точки, докато “Торино“ е точно над чертата с 24. На „бианконерите“ им предстои да изиграят в сряда отложения мач с “Наполи“ от четвъртия кръг на първенството.