ДругиНовини

Ударно начало за щангистите ни на европейското

По страхотен начин за България започна европейското първенство по вдигане на тежести за мъже и жени в Москва! Още в първия ден на шампионата Надежда Мей-Нгуен и Ивана Петрова завоюваха съответно злато и сребро.

Мей-Нгуен стана шампионка при 45-килограмовите. Състезателката на ТСК “Русе” постигна 72 кг в изхвърлянето, а с единствен успешен опит на 83 кг в изтласкването, остана недостижима на върха в общото класиране с резултат от 155 кг.

В същата категория, с двубой от 152 кг Петрова пък се нареди втора след 67 кг в изхвърлянето и най-добър резултат в изтласкването – 85 кг.

На шампионата в руската столица страната ни е представена от 14 спортисти, като за първи път от доста години имаме пълен отбор при мъжете, воден от старши треньора и олимпийски шампион от игрите в Барселона през 1992 г. Иван Иванов.