ВолейболНовини

Волейболистите не взеха гейм и на Канада

Мъжкият ни национален отбор по волейбол загуби петия си мач от Лигата на нациите, която се провежда в италианския град Римини. Играчите на Силвано Пранди отстъпиха на Канада с 0:3 (26:28, 23:25, 16:25).

По-големият опит на съперника бе решаващ за развоя в първите два гейма, които бяха спечелени след оспорвана игра с минимален аванс от две точки. В третата част противникът бе по-класен и спечели с голяма разлика.

Капитанът Цветан Соколов отново беше на ниво с 23 точки, а Аспарух Аспарухов добави 7 пункта.

Състав на България: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Аспарух Аспарухов, Светослав Иванов, Николай Къртев, Стефан Чавдаров – Владислав Иванов-либеро (Николай Колев, Денис Карягин).

Така България е на 12-о място в подреждането след една победа, четири поражения и 5 точки в актива си. На 5 юни (събота) е следващият мач на „лъвовете“ срещу Иран.