ВолейболНовини

Волейболистите отстъпиха на Италия в драма

Мъжкият ни национален отбор по волейбол загуби от Италия в първата среща от втората седмица в турнира Лигата на нациите, който се провежда в Римини (Италия). Състезателите на Силвано Пранди отстъпиха с 2:3 гейма (19:25, 25:20, 13:25, 25:23, 12:15 ) Така България записа трета загуба, като това е втори двубой, в който губим в пет гейма след дуела с Германия.

Пранди даде шанс на повече млади състезатели, като почивка получиха Цветан Соколов и Мартин Атанасов, а Алекс Грозданов не попадна в групата на мача.

Италианският селекционер започна със състав: Владимир Станков, Радослав Парапунов, Аспарух Аспарухов, Георги Петров, Стефан Чавдаров, Николай Калев – Владислав Иванов-либеро (Николай Къртев, Мартин Иванов-либеро, Денис Карягин).

Най-резултатен за България бе Радослав Парапунов с 22 точки, а 19 добави Аспарух Аспарухов. За „скуадрата“ Алесандро Микелето завърши с 21 пункта. Следващият ни двубой е на 4 юни срещу Канада.