Волейбол

Хебър и Марица на победа от титлите

Мъжкият волейболен отбор на Хебър (Пазарджик) е все по-близо до историческа първа титла в своята история. Съставът на Александър Попов взе и мач №2 във финалната серия с шампиона от последните четири сезона Нефтохимик. При второто си домакинство в Пазарджик Хебър беше още по-безапелационен и разби съперника си с 3:0. Бургаският тим, воден от Николай Желязков, записа съответно 16, 30 и 20 точки в трите части.

Изключително се представи Брадли Гънтър, който измъкна втория гейм и завърши с 23 точки, а Теодор Тодоров добави 12 пункта. Най-резултатен за Нефтохимик беше Николай Николов с 14.

Дуелът се мести в Бургас, като третият мач от серията ще се изиграе в четвъртък.

При жените пък по всичко изглежда, че хегемонията на Марица ще продължи. Пловдивският състав, който е в серия от шест поредни титли, е на победа от нов трофей.

Марица надделя с 3:0 над Казанлък Волей като гост в зала „Багира“, като даде на съперника си съответно 21, 13 и 22 точки в отделните части. Играе се до два успеха от три срещи, като в сряда двата тима ще премерят сили в града под тепетата.