НовиниСветовен футболФутбол

Вратар спаси Севиля от загуба с гол в 94-та минута

Севиля се добра до драматично равенство 1:1 като гост на Валядолид. Домакините поведоха в резултата с гол от дузпа в 44-ата минута на Фабиан Ореяна. Наказателният удар бе отсъден след консултация на рефера с ВАР. Шон Вайсман падна в наказателното поле на андалусийци, след като бе блъснат от противников футболист и това доведе до дузпата в полза на Валядолид.

Севиля успя да стигне до точката след като изравни в четвъртата минута на добавеното време на срещата. В големият герой за отборът на Лопетеги се оказа вратаря Ясин Боно. След разбъркване в наказателното поле мароканският страж се оказа най-съобразителен и изпрати кълбото в мрежата на домакините.

Така Севиля събра общо 55 точки в актива си, като има с 4 по-малко от третия във временното подреждане Барселона. Валядолид пък е 16-и с 27 пункта.