БаскетболНовини

Втори успех за Левски Лукойл във финала

Левски Лукойл направи нова крачка към шампионската титла в Националната баскетболна лига. „Сините“ поведоха с 2:0 победи във финалната плейофна серия, след като спечелиха и второто си гостуване на Рилски спортист в Самоков. Този път състезателите на Константин Папазов бяха по-убедителни и надделяха с 87:79 точки.

Гостите започнаха по-добре, но в края на първата четвърт допуснаха изравняване за 20:20. На почивката обаче Левски Лукойл натрупа аванс от 6 точки. Рилски спортист не се предаде и влезе в последната четвърт само с точка изоставане. В нея обаче „сините“ играха по-силно и се поздравиха с успеха.

Тайрън Бразелтън, Данило Тасич и Кийт Бенсън бяха най-полезни за Левски Лукойл. Бразелтън завърши с 20 точки, 5 борби и 6 асистенции. Тасич – с 17 точки и 12 борби за поредния си дабъл-дабъл, а Бенсън добави 16 точки.

Нико Карвачо изигра силен мач за Рилски спортист и вкара 20 точки, а 17 добави капитанът Златин Георгиев. Серията продължава в София. Първото домакинство на Левски Лукойл е на 24 май, а второто – два дни по-късно. В битката за бронза пък Балкан и Академик имат по една победа до момента.